Bets10'un Yeni Sitesi Milyar'da 8.000 TL Hoşgeldin Bonusu Sizi Bekliyor! Hemen Üye Ol!

Bitcoin Borsası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bitcoin Borsası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Bitcoin satın alabildiğiniz ve Bitcoin’i muhafaza edebildiğiniz birçok site mevcut. Bitcoin’in popüler olmasıyla birlikte Türkiye’de de bu tarz sitelerin sayısı arttı. Türkiye gibi herhangi bir yasanın olmadığı ve bu sebeple sıkıntı yaşayabileceğiniz ülkelerde Bitcoin cüzdan seçerken dikkat edilmesi gereken birçok husus var. Bu konuları sizler için araştırdık.

Türkiye’de hizmet veren en popüler Bitcoin cüzdanın BTC Türk olduğunu söyleyebiliriz ama ne yazık ki her site BTC Türk gibi iyi bir hizmet veremiyor. Bu da birtakım sorunları beraberinde getiriyor.

1- Yeni Sitelere Güvenmeyin

Türkiye piyasasında her geçen hafta yeni bir Bitcoin borsası hizmet vermeye başlıyor. Bu borsaların hangisinin güvenilir olduğunu, hangisinin işini iyi yapmadığını anlamak için belli bir sürenin geçmesi gerekiyor. Yeni ve başarılı duran bir siteye üye olup para yatırdığınızda birtakım sorunlar yaşama ihtimaliniz bulunuyor.

Yeni siteleri tamamen taca çıkarmak da bizlere çok mantıklı gelmiyor. Yeni sitelere güvenmeyin desek bile bunun belli bir süre için olduğunu unutmayın. Sitenin hizmetlerini takip edin ve site hakkında yapılan yorumları inceleyin. Sonunda sitenin işini iyi yaptığına kanaat getirdiğinizde bu siteden alışverişe başlayabilirsiniz.

2- Alternatif Ödeme Yöntemleri

Alternatif ödeme yöntemleri de Türkiye şartlarında oldukça önemli. Özellikle sadece Banka Havalesi ile yatırım kabul eden Bitcoin borsaları sizleri zorlayabiliyor. Bunun yerine Papara, Kredi Kartı gibi alternatifler getiren sitelere yönelebilirsiniz.

3- Diğer Kripto Paraların Satışı

Bitcoin borsalarında ilk etapta genellikle Bitcoin satışı yapılıyor. Diğer yandan Bitcoin’de işlemlerin diğer kripto paralara göre biraz daha yavaş ilerlediği biliniyor. Bir yatırım planı değil de bir bahis sitesine para yatırmak için kripto para satın alacaksanız alternatif kripto paralara yer veren sitelere yönelebilirsiniz.

Bitcoin dışında Ripple, Litecoin, Ethereum ve benzeri kripto paraların satışını yapan birçok site mevcut. Eğer bu sitelerin güvenilir olduğuna inanıyorsanız kripto para alışverişini bu sitelerden yapabilirsiniz.

4- Kullanışlılık

Bitcoin borsalarının bazılarında tasarım noktasında sorunlar dikkat çekiyor. Aradığınız bölümleri bulmakta zorluk yaşıyorsunuz. Bu sebeple siteye para yatırmadan önce siteye üye olarak siteyi incelemenizi tavsiye ediyoruz. Bu sayede sitenin kendinize uygun olup olmadığını kontrol etmiş olacaksınız.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top